پیش از پرداختن به بررسی بهترین روش های سرمایه گذاری در کشور و نحوه های آن، بهتر است اول با اهمیت سرمایه گذاری آشنا شویم. در کشورهایی همچون ایران که نرخ تورم بالاست و روند قیمت اجناس و محصولات همواره سیر صعودی را طی می کند،سرمایه گذاری روشی است جهت جلوگیری از افت ارزش پول و حفظ آن.بسیاری از مردم بدون داشتن دانش و آگاهی  تنها به اعتبار پرسود بودن یک روش،کل سرمایه خود رانقد و وارد آن بازار کرده اند و اغلب موارد نیز با ضرر و زیانهای زیاد و از بین رفتن کل سرمایه خود مواجه شده اند.

از این رو دانستن اصول و مزایا/معایب انواع  روش های رایج سرمایه گذاری در عصر امروز می تواند تا حد زیادی در سودهی و به موفقیت رسیدن سرمایه گذاری در آن بازار نقش موثر داشته باشد.

تعریف سرمایه گذاری: سرمایه گذاری به طورکلی به وارد کردن سرمایه نقدی به یک صنف یا بازار و خرید اجناس آن بازار جهت سود دهی و رشد ارزش سرمایه اولیه است.سرمایه گذاری انواع مختلفی دارد که هرکس با  رجوع به دانش و ذهنیت خود روشی از آن را برمی گزیند. از جمله رایج ترین  این روش ها امروزه می توان به: سرمایه گذاری در بازارهای ارز دیجیتال،ملک و مسکن،طلا و سکه،ارز و دلار،خرید و فروش خودرو،خرید سهام بورس، سرمایه گذاری در کسب و کار های اینترنتی و استارتاپ ها... اشاره کرد.

برای بررسی بهترین روش ها جهت سرمایه گذاری باید به آن دسته بازار ها و اصنافی توجه کرد که بیشترین بازدهی را نسبت سایر روش ها و همچنین نرخ تورم جامعه دارند. اما آیا تنها توجه به بازدهی می تواند برای یافتن بهترین روش سرمایه گذاری کافی باشد؟بدیهی است خیر، زیرا هر کدام از این روش ها شرایط و ویژگی های خاص خود را دارند و برای اتخاذ بهترین روش باید علاوه بر بازدهی به جنبه های دیگر آنها نیز توجه کرد.

چکیده مطلب

بهترین روش سرمایه گذاری کدام است و با مبالغ بالا بهتر است در چه جایی سرمایه گذاری کنیم؟ با در نظر گرفتن مزایا و معایب هر روش سرمایه گذاری  و توجه به اصول و نکات آنها، روشی را می توان بهترین روش دانست که سوددهی و نرخ رشدی آن در مقایسه با نرخ تورم  در کوتاه مدت بیشتر  باشد.اما با همه ی اینها توصیه می شود اگر به طور کلی قصد سرمایه گذاری در مبالغ بالا را دارید همه ی سرمایه و پول خود را در یک بازار نخوابانید و پس از بررسی و سنجیدن همه جنبه ها و مزایا/معایب همه روش های ذکر شده پول خود را با نسبت های مشخص در بازار های مختلف سرمایه گذاری کرده تا هم به سوددهی حتمی و صددرصدی برسید و هم کمتر در معرض ریسک وزیان سرمایه اولیه خود قرار بگیرید.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

.دیگر کاربران به آدرس ایمیل شما دسترسی ندارند

2 نظر

نوشته شده توسط آریا عظیمی
Sep 22, 2020
متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد
نوشته شده توسط وطن دوست
Sep 22, 2020
متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد

پست های مرتبط