اینترنت را می‌توان به عنوان مهم ترین و کاربردی ترین اختراع بشر شمرد که در چند دهه اخیر همواره با ویژگی های مثبت خود باعث سهولت انجام کار های مختلف شده و با گذشت زمان محبوبیت خود را نسبت به گذشته افزایش می‌دهد. اینترنت نقش مهمی را در زندگی افراد ایفا می‌کند، طوری که به جرعت می‌توان گفت امروزه زندگی بدون اینترنت امری دشوار و یا حتی غیر ممکن به شمار می‌رود.

اینترنت در موارد مختلفی هم چون سرگرمی، برقرار ارتباط و… کاربرد دارد. ما در ادامه این مطلب به یک موضوع بسیار مهم مربوط به اینترنت که امروزه در میان مردم نیز از اهمیت بالایی برخوردار است خواهیم پرداخت.

کسب و کار و فروشگاه های اینترنتی

بی شک تا به امروز نام کسب و کار های اینترنتی را شنیده و یا حتی دست به خرید از فروشگاه های آنلاین زده اید،امروزه بسیاری از افراد برای صرفه جویی در وقت و همچنین سر باز کردن دردسر های رفت و آمد و حمل و نقل، خرید اینترنتی را به خرید های حضوری ترجیح می‌دهند. از همین جهت

امروزه کسب و کار های اینترنتی و فروشگاه های آنلاین درصد قابل توجهی از نیاز های افراد را تامین می‌‌‌کنند.

کسب و کار های اینترنتی به حدی توجه مردم را به خود جلب کرده که گاهی افکار بر پا کردن یک کسب و کار و یا فروشگاه آنلاین در سر افراد بسیاری رخنه می‌کند، کسب و کار های آنلاین علاوه بر درآمد چشم گیر و قابل توجه، سختی کمتری را نیز نسبت به دیگر مشاغل به خود اختصاص می‌دهد. البته ایجاد کسب و کار های اینترنتی نیز راه و روش های خود را داشته و یک سری سختی ها را به خود اختصاص می‌دهد.

آینده کسب و کار اینترنتی

آینده کسب و کار های اینترنتی چگونه است؟

این سوالی است که افراد بسیاری به آن فکر می‌کنند، در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در حدود دو دهه اخیر کسب و کار های اینترنتی همواره در کشور پیشرفت چشمگیری داشته و اکثر افراد فعال در این حرفه از نوع کار خود رضایت کاملی دارند.

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که تا سال 2040 کسب و کار های اینترنتی جهان را در بر گرفته و 95 درصد فروشندگان به جای فروش حضوری به فروش آنلاین و اینترنتی روی خواهند آورد.

از همین جهت، آینده کسب و کار های اینترنتی را می‌توان یک آینده روشن و مطلوب شمرد که با گذشت زمان وسعت چشم گیری به خود خواهد گرفت.

البته، در رابطه با امکان پیشرفت و رشد در این نوع کسب و کار باید بگوییم که افراد باید مهارت کافی راجع به کسب و کار اینترنتی کسب کرده و همواره با سواد رسانه ای مطلوب به کار و شغل خود وسعت ببخشند، استفاده از رسانه های مجازی احتیاج به یک سری نکات و آموزش های مهم و تاثیر گذار دارد که توجه نداشتن به این موضوع می‌تواند افراد را از راه پیشرفت باز دارد.

افراد، با روش های مختلف با ابزار های گوناگونی می‌توانند کسب و کار خود را در بازار مجازی و آنلاین اینترنت راه اندازی کنند، برخی با استفاده از وبسایت محصولات خود را به فروش گذاشته و برخی دست به استفاده از انواع نرم افزار های کاربردی و معروف که کاربران بسیاری را به خود اختصاص می‌دهند می‌زنند.

چرا کسب و کار اینترنتی؟

علم با گذشت زمان روز به روز دنیا را به پیشرفت و فناوری وا داشته و همواره موجب تغییر طرز و نحوه زندگی افراد می‌شود، خرید اینترنتی از دسته مواردی است که  بی شک سال های بسیاری همراه مردم بوده و همواره خود را به یک روتین روزانه و معمولی تبدیل خواهد کرد، از همین جهت، کسب و کار اینترنتی را می‌توان یک شغل بسیار مناسب و آینده دار نامید.

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که در سال های نه چندان دور قابلیت های مجازی بسیار پیشرفته ای در اختیار مردم قرار گرفته و خرید اینترنتی از آنچه که هست برای آن ها آسان تر خواهد شد.

آینده کسب و کار اینترنتی

آینده کسب و کار و فروشگاه های اینترنتی و توسعه آن به چه مواردی وابسته است؟

در ادامه این مطلب به نکات مهم و قابل توجهی که می‌تواند نقش پر رنگی را در گسترش کسب و کار اینترنتی و همچنین دوام آن ایفا کند خواهیم پرداخت.

در دسترس بودن:

بسیاری از مشتریان اینترنتی و یا مراجعه کنندگان به دلیل نبود یک راه ارتباطی مطلوب و مناسب و یا پاسخگو نبودن پشتیبانی از خرید منصرف شده و صفحه یا وبسایت شما را ترک می‌‌کنند، از همین جهت همواره باید یک راه ارتباطی درست و پشتیبانی با پاسخگویی هرچه سریع تر در اختیار مشتریان خود قرار دهید.

شرایط پرداخت آسان:

تعداد قابل توجهی از مشتریان، با  نمایان شدن صفحه خرید از خرید منصرف شده و صفحه را ترک نموده ان، وجود یک‌ صفحه خرید پیچیده که اطلاعات اضافی و بسیاری را از فروشنده می‌خواهد می‌تواند موجب کلافگی او شده و مشتری را از خرید باز دارد.

پس سعی کنید همواره دست به ساخت و طراحی یک صفحه پرداخت ساده اما با امنیت بالا بزنید.

جلب رضایت و اعتماد کاربران:

همانطور که می‌دانید امروزه افزایش درصد کلاهبرداری و وجود افراد سودجو موجب بی اعتمادی افراد شده و اکثر آن ها قبل تهیه یک محصول از طریق اینترنت ابتدا سعی می‌کنند از معتبر بودن فروشگاه اطمینان حاصل کنند.

مواردی هم‌ چون نظرات کاربران، شکل و ظاهر فروشگاه اینترنتی، تعداد کاربران، قدمت فروشگاه و… می‌تواند نقش بسزایی را در جلب رضایت و اعتماد کاربران ایفا کند.

تبلیغ:

مهم ترین نکته در گسترش کسب و کار اینترنتی، تبلیغ فروشگاه است. تبلیغ اگر در بازه زمانی مناسب و با رعایت نکات اصولی صورت بگیرد می‌تواند موجب گسترش کسب و کار اینترنتی شود.

تگ ها: #
اشتراک گذاری

چکیده مطلب

به طور کلی، با نوشتن این مقاله سعی کردیم تا حدودی شما عزیزان را با آینده کسب و کار اینترنتی آشنا کرده و به مواردی که نقش مهمی را در موفقیت کسب و کار اینترنتی ایفا می‌کنند بپردازیم. در نتیجه این مطلب، باید بگوییم که کسب و کار اینترنتی نیز از دسته مشاغل مفید به شمار می‌رود که اگر افراد سواد کافی را برای راه اندازی و اداره این نوع فعالیت کسب کنند می‌توانند آینده ای روشن و مطلوب را برای کسب و کار خود به ارمغان بیاورند.

 

نظر خود را به اشتراک بگذارید

.دیگر کاربران به آدرس ایمیل شما دسترسی ندارند

2 نظر

نوشته شده توسط آریا عظیمی
Sep 22, 2020
متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد
نوشته شده توسط وطن دوست
Sep 22, 2020
متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد

پست های مرتبط