حتما تا به امروز، نام ارز دیجیتال را شنیده اید. ارز دیجیتال عصری مناسب و مطلوب برای سرمایه گذاری افرادی می‌باشد که سواد رسانه ای مختصری راجع به این ارز دارند. معادل فارسی ارز دیجیتال، همان رمز ارز است. ارز دیجیتال جایگزین ارز یا همان پول معمولی در دنیای دیجیتال به شمار می‌رود.

اگر مشتاق شناخت و آشنایی با این ارز هستید می‌توانید تا پایان این مطلب با ما همراه بوده و آشنایی مختصری راجع ارز دیجیتال و ویژگی های آن‌ پیدا کنید.

آینده ارز دیجیتال

ارز دیجیتال چیست؟!

شاید بسیاری، این سوال را از اطرافیان خود بپرسند که آینده ارز دیجیتال چگونه است؟ اما برای پاسخ به این سوال، ابتدا باید ارز دیجیتال را بشناسید و بعد یک شناخت مختصر از این ارز به پاسخ های متداول خود برسید. در رابطه با تعریف ارز دیجیتال باید بگوییم که این ارز، یک شکل خاص از پول است که در دنیای مجازی، بر پایه علم رمزنگاری و ساخته شده است.
افراد، برای سرمایه گذاری با استفاده از پول های موجود در حساب های دنیای واقعی خود ارز های دیجیتال را که انواع مختلفی را نیز به خود اختصاص می‌دهند خریداری کرده و سپس بعد مدتی به فروش و یا خرید بیشتر این ارز ها می‌پردازند.

ارز دیجیتال ماهیت غیر متمرکز دارد و این بدین معناست که هیچ نهاد و یا سازمانی این ارز را کنترل نکرده و روی آن نظارت ندارد.
ارز دیجیتال در طی ده سال اخیر پا به دنیای اقتصاد و سرمایه گذاری گذاشته و از طرفی هدف آسان سازی انتقال پول، از بین بردن واسطه ها هنگام تراکنش های مختلف و…  را به خود اختصاص می‌دهد. رمز ارز های موجود در ارز دیجیتال از ارزش بالایی برخوردار هستند طوری که ارزانترین نوع آن ها نیز ارزش مادی بسیار بالایی دارد. از طرفی این ارز ها با رمزنگاری ایمن می‌شوند و این موضوع امکان جعل یا تقلبی بودن آن ها را غیر ممکن می‌کند.
 
معرفی ارز دیجیتال

آینده ارز دیجیتال چگونه است؟

ارز دیجیتال با عملکرد بسیار عجیب خود در دو سال اخیر توانسته توجه افراد بسیاری را به خود جلب کند. این عملکرد عجیب اما موفق باعث شده تا ارز دیجیتال جایگاه مهمی را در سبد سرمایه گذاری شرکت های معروف و مشهوری هم چون آمازون، گوگل، اپل، مایکروسافت، تسلا و… پیدا کرده و خود را به عنوان یک گزینه بسیار مناسب، مطلوب و کم خطر برای سرمایه گذاری معرفی کند.اما ناگفته نماند که برای سرمایه گذاری و کسب موفقیت از راه ارز های دیجیتال، افراد باید به شناخت کافی راجع به این ارز رسیده و مهارت کافی را برای وارد شدن به ارز دیجیتال کسب کنند. در رابطه با سوال های متداول راجع به آینده ارز دیجیتال باید بگوییم که اکثر افراد مجرب در این حرفه با توجه به عملکرد عالی ارز دیجیتال در سال های اخیر، به آینده آن بسیار خوش بین بوده و بر این باورند سرمایه گذاران ارز دیجیتال همواره قرار است به سمت موفقیت و پیشرفت، پیش روی کنند.

اگرچه، افراد فعال در ارز های دیجیتال تنها تجربه صعود را ندارند، بلکه گاهی با ریزش های مختلفی رو به رو شدند که این موضوع نیز یک قانون در سرمایه گذاری به شمار می‌رود. تمامی سرمایه گذاری های موجود، دارای درصد ریسک های متغییری هستند و میزان خطر در بین آن ها متفاوت است.

همانطور که اشاره کردیم، در ارز دیجیتال ارزش های متفاوتی وجود دارد، برای مثال بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) ، کاردانو (ADA)، پولکادات (DOT) و… نمونه ای از ارز های موجود در دیجیتال هستند.
 
ارز های موجود در ارز دیجیتال

معرفی چند ارز موفق در سبد ارز دیجیتال

مطمعنا تا به امروز نام بیت کوین را شنیده اید. بیت کوین یکی از معروف ترین و مشهور ترین ارز های دیجیتال به شمار می‌رود که با صعود بحث برانگیز و عجیب خود در سال های اخیر، توانست سرمایه افراد بسیاری را تا حد قابل توجهی افزایش داده و موجب معروفیت بیشتر ارز های دیجیتال و محبوبیت آن در میان مردم شود. بیت کوین در سال 2009 به عنوان اولین ارز دیجیتال ایجاد شده و امروزه می‌توان آن را تقریبا در سبد تمامی افراد سرمایه گذار در این ارز مشاهده کرد.

از نمونه ویژگی های مثبت بیت کوین که آن را نسبت دیگر ارز ها برتری می‌دهد، قدرت بالا آن در نقدینگی است. البته نا گفته نماند با توجه به این موضوع که عرضه بین کوین روز به روز محدود تر از قبل شده استخراج آن نسبت به قبل درحال کاهش است، پیش بینی می‌شود که بعد سال 2024 ارزش مادی بیشتری را نسبت به امروز به خود خواهد گرفت.

آینده ارز دیجیتال چگونه است؟

از دیگر ارز های مناسب و مطلوب برای سرمایه گذاری می‌توان به ارز اتریوم اشاره کرد، کارشناسان و افراد مجرب در این حرفه اتریوم را مناسب ترین ارز سرمایه گذاری در سال 2022 نامیده و آینده خوشایندی را برای افرادی که اتریوم را در سبد سرمایه گذاری خود جای می‌دهند پیش‌بینی می‌کند. اتریوم نیز به دلیل ویژگی های مثبت خود توجه افراد بسیاری را به خود جلب کرده و می‌توان آن را به عنوان یکی از ارز های معروفی که در سبد افراد بسیاری مشاهده می‌شود معرفی کرد.

کاردانو نیز از بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری است. این ارز در سال 2015 توسط آقای چارلز هاسکینسون راه اندازی شده و اهداف بسیار قدرتمندی را به خود اختصاص می‌دهد. کاردانو با داشتن ارزش حدود 20 میلیارد دلار (در بازه زمانی نوشتن این مقاله)  در رتبه 6 بازار ارز دیجیتال قرار گرفته و سهم 1.64 درصد از کل این بازار را در اختیار دارد.
با توجه به اهداف مطلوب کاردانو، افراد بین کوین را به عنوان نسل اول، اتریوم را به عنوان نسل دوم و کاردانو را به عنوان نسل سوم ارز دیجیتال می‌شناسند.
 

تگ ها: #
اشتراک گذاری

چکیده مطلب

بیش از 10 ارز، در ارز دیجیتال وجود دارد که افراد با توجه به حرفه خود آینده مطلوبی را برای آن ها پیش بینی می‌کنند، ما در این مطلب تا حدودی شما را با ارز دیجیتال آشنا کرده و به چند ارز موفق و معروف که گزینه های مناسبی برای سرمایه گذاری هستند اشاره کردیم. اما همانطور که گفتیم، سرمایه گذاری در هر زمینه ای احتیاج به کسب مهارت کافی در آن زمینه دارد، از همین جهت مشاورین بسیاری در این مسیر فعالیت ‌کرده و می‌توانند شما را از راهنمایی های مطلوب و مناسب خود بهرمند سازند.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

.دیگر کاربران به آدرس ایمیل شما دسترسی ندارند

2 نظر

نوشته شده توسط آریا عظیمی
Sep 22, 2020
متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد
نوشته شده توسط وطن دوست
Sep 22, 2020
متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد

پست های مرتبط