راه های گسترش کسب و کار و رشد اقتصادی مشاغل
رشد در هر مسئله و یا زمینه ای می‌تواند نشان از به بلوغ رسیدن ذهن و افکار افراد باشد.
از همین جهت، رشد در هر زمینه را می‌توان یک نقش مثبت در زندگی شمرد.
حال اگر این رشد، مربوط به سرمایه، کسب و کار و اقتصاد باشد می‌تواند نقش بسیار مفیدی را در زندگی افراد ایفا کند.
در رابطه با یک توضیح ساده از رشد اقتصادی این مسئله را در افزایش خدمات و تولیدات صنعتی در یک بازه زمانی مشخص تعریف می‌کنند.
رشد اقتصادی می‌تواند به صورت اسمی و یا حتی واقعی با توجه به تورم موجود در کشور تنظیم شده و اندازه گیری شود.

درک معنای رشد اقتصادی
رشد اقتصادی با افزایش تولید در یک صنعت رابطه مستقیم دارد، از طرفی سود کل نیز رابطه مستقیم با میانگین میزان بهره وری داشته و هر چه تعداد بهره وری افزایش یابد درآمد نیز رشد قابل توجهی به خود می‌گیرد.
از طرفی این مسئله مصرف کنندگان را به خرید و استفاده بیشتر ترغیب می‌کند که این موضوع معنای کیفیت مطلوب و استاندارد بالا  را در زندگی به خود اختصاص می‌دهد.
وقتی اقتصاد گسترش یابد، افراد راه پیشرفت را در زندگی خود یافته و همواره می‌توانند سرمایه خود را بیش از دیروز افزایش دهند.
اما همانطور که می‌‌دانید، پیشرفت در هر مسئله ای از یک سری نکات مهم برخوردار است که قدم برداشتن با توجه به این نکات می‌تواند راه پیشرفت را برای افراد هموار تر کرده و مسیری نسبتا ساده تر را پیش پای آن ها قرار دهد.

راه های گسترش کسب و کار و رشد اقتصادی مشاغل
 
افزایش سطح آگاهی برای رشد اقتصاد
روش های تولید و رشد اقتصادی
در ادامه این مطلب به یک سری نکات مهم و همچین تاثیر گذار در بهبود تولید رشد اقتصادی می‌پردازیم.
•مرحله اول، افزایش سرمایه فیزیکی در صنعت مورد نظر می‌باشد، یک اقتصاد هرچه از سرمایه بیشتری برخوردار باشد مطمعنا بهره وری نیروی بیشتری را نیز به خود اختصاص می‌دهد.
•در مورد بعدی، می‌توان به ابزار و دستگاه های مورد نیاز کار و صنعت اشاره کرد.
ابزار های به روز و دستگاه مدرن و جدید، توان تولید کالا های بیشتر را در بازه زمانی کوتاه تر دارند.
اگر بخواهیم این مسئله را به زبان ساده تر برای شما تعریف کنیم، شما می‌توانید یک فرد که در کار ساختمان مشغول است را تصور کنید.
مطمعنا فردی که ابزار و وسیله های کاربردی و مدرن را در اختیار دارد، خیلی سریع تر از فردی که با دست خالی و یا ابزار های قدیمی مشغول به کار است، کار خود را به اتمام رسانده و پروژه دیگری را بر عهده می‌گیرد.
•از نمونه روش های دیگر، افزایش مهارت نیروی های انسانی به شمار می‌رود.

این موضوع به این معناست که نیرو های انسانی تولید و صنعت، باید مهارت بیشتری را نسبت به نوع کار خود کسب کرده و با رسیدن به آگاهی بیشتر کیفیت کار خود را افزایش دهد. افزایش آگاهی نیرو انسانی، درصد خطا و اشتباه را تا حد قابل توجهی کاهش داده و نقش بسیار مفیدی را در رشد اقتصاد و گسترش سرمایه ایفا می‌کند.

ناگفته نماند که این آگاهی، تنها به مهارت های فیزیکی اشاره نداشته و بلکه کسب مهارت در گرایش های رفتاری و برقرار کردن ارتباط درست و مطلوب با مالکین و مصرف کنندگان نیز رشد اقتصادی را بهبود می‌بخشد.

به طور کلی دو منبع مهم و اصلی برای این مسئله وجود دارد.
_ رشد در تعداد و اندازه نیروی کار
_ رشد در میزان بهره وری (نسبت میزان تولید در یک بازه زمانی مشخص)
این دو از نقش بسیار مهم و قابل توجهی در رشد اقتصادی برخوردار هستند.

شاید با خواندن این مطالب و نکاتی که به آن ها اشاره کردیم، از خود بپرسید که چرا رشد اقتصادی یک مسئله مهم و قابل توجه به شمار می‌رود؟!
در پاسخ این سوال باید بگوییم که رشد اقتصادی رابطه مستقیم با افزایش سرمایه و همچنین پیشرفت کشور دارد.
شما با رشد در فعالیت های اقتصادی و همچنین افزایش سرمایه خود، نقش مثبتی را در پیشرفت کشور خود نیز ایفا می‌کنید.
به این صورت که هرچه رشد اقتصادی افزایش بیشتری یابد، میزان هزینه مالیات نیز افزایش یافته و این مالیات برای توسعه اقتصاد کشور و همچنین تامین کسری بودجه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
رابطه رشد اقتصادی با پیشرفت کشور
عوامل مهم در رشد اقتصادی
ادامه این مطلب را به عوامل مهم و تاثیر گذار در رشد اقتصادی اختصاص داده ایم.
منابع طبیعی: کشف یکی سری منابع هم چون نفت، گاز و یا دیگر ذخایر معدنی می‌تواند موجب افزایش رشد اقتصادی شود.
ناگفته نماند که نمی‌توان نسبت به دیگر منابع مانند: آب، جنگل، کشاورزی و… بی توجه بود.
زیر ساخت فیزیکی و یا سرمایه:
افزایش سرمایه ها هم چون سرمایه های فیزیکی مثل ماشین آلات، دستگاه ها، ابزار ها و… می‌تواند هزینه های فعالیت های اقتصادی را کاهش داده و در نتیجه ماشین آلات را به سمت بهره وری بیشتر سوق دهد.
از طرفی این بهره روی، موجب افزایش تولید می‌شود.
جمعیت نیروی کار:
جمعیت نیروی کار موجب افزایش سرعت در تولید شده و همچنین میزان تولید را نیز تا حد قابل توجهی افزایش می‌دهد.
البته ناگفته نماند که افزایش نیروی کار احتیاج به یک مدیریت درست و مطلوب دارد.

عوامل مهم در رشد اقتصادی
سرمایه انسانی:
آموزش دیدن و کسب مهارت توسط نیروی کار نیز می‌تواند رشد اقتصادی را به بهبود ببخشد.
این مسئله کیفیت کار را افزایش داده و همچنین موجب بهبود مهارت ها و توانایی های نیرو های انسانی می‌شود.
قانون:
قانون و رعایت آن، یکی از مهم ترین عواملی به شمار می‌رود که افراد باید به آن دقت داشته باشد.
قوانین همواره باعث سود دو طرفه برای رشد اقتصادی افراد و همچنین رشد پیشرفت کشور بوده و انجام عمل های غیر قانونی و یا نقض قوانین می‌تواند از رشد و گسترش کسب و کار و مشاغل شما جلوگیری کرده موجب ایجاد مشکل شود.

تگ ها: #
اشتراک گذاری

چکیده مطلب

رشد اقتصادی و گسترش کسب و کار مشاغل از دسته فعالیت های مهمی به شمار می‌رود که هر فردی ممکن است در طول زندگی خود به این مسئله پرداخته و افکاری برای پیشرفت در ذهن و مغز او رخنه کند.
از همین جهت، این مطلب را به این موضوع مهم اختصاص داده و سعی کردیم با اشاره کردن به عوامل مهم و قابل توجه برای رسیدن به این هدف، اطلاعات مختصری در اختیار شما عزیزان قرار داده و تا حدودی شما را در این مسیر یاری کنیم.
در رابطه با این مقاله متوجه شدیم که مواردی هم‌ چون: رشد تعداد نیرو انسانی، افزایش آگاهی نیرو انسانی، افزایش سرمایه، استفاده از تجهیزات مدرن، رعایت قوانین و… می‌تواند تاثیر بسزایی را در رشد اقتصادی ایفا کند

نظر خود را به اشتراک بگذارید

.دیگر کاربران به آدرس ایمیل شما دسترسی ندارند

2 نظر

نوشته شده توسط آریا عظیمی
Sep 22, 2020
متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد
نوشته شده توسط وطن دوست
Sep 22, 2020
متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد

پست های مرتبط