مهارت لازم برای راه اندازی کسب و کار عطاری
اگر هریک از شما کاربران محترم فردی است که در صدد اجرا و راه اندازی کسب و کار عطاریست، در ابتدا باید برای این انتخاب عالی و پر فایده به شما تبریک بگوییم، زیرا این شغل سبب رفع مشکلات جسمی افراد شده و موجب هدیه دادن سلامتی به آنان می شود، در ادامه  تصمیم داریم به یک سری نکته ها اشاره کنیم که با توجه به آن ها قادر خواهید بود به راه اندازی کسب و کاری پر فایده و ثمربخش اقدام کنید و از این حرفه سود به دست آورید، از این رو خواهشمندیم تا پایان ما را همراهی کرده و به این گفته ها توجه کاملی داشته باشید.
موارد لازم در جهت راه اندازی عطاری
در ابتدا یک سوال مطرح می شود که آیا شما به شغل عطاری و اشتغال در این حوزه علاقه مند هستید؟ اگر پاسخ به این سوال مثبت است دعوت می کنیم به این مطالب توجه داشته باشید.
اگرفردی هستید که علاقه مند به ارائه خدمات عطاری به مردم هستید ابتدا باید برای راه اندازی این شغل به آموزشگاه ها و مراجعی که به آموزش می پردازند رجوع کنید و پس از گذراندن دوره، مدرک لازم برای انجام فعالیت را کسب کنید.
پس از کسب جواز لازم است شناخت و اطلاع شما از گیاهان و تاثیرات آن ها در سطح بالایی قرار داشته باشد تا بتوانید در زمان مراجعه مشتریان، متناسب با خواسته آنان به تهیه و آماده سازی موارد مورد نیاز اقدام کنید.

موارد لازم در جهت راه اندازی عطاری

مورد دیگر که در روند کار شما بسیار مهم و حائزاهمیت است انتخاب محیطی شیک و مناسب است که افراد در زمان مراجعه برای بار دوم و بارهای بعد رغبت به مراجعه کنند، امروزه توجه به زیبایی محیط و چیدمانی منظم تاثیرات مثبت بسیاری در جذب مشتریان و کسب سود آوری دارد.
آیا به معنای کامل با شغل عطاری آشنا هستید؟
در یک مثال بسیار مطلوب و قابل درک خدمت شما عارض می شویم که عطاری ها پیشینه و پایه شکل گیری داروخانه های امروزی هستند.
در گذشته علم پزشکی به وسعت امروز پیشرفت نکرده بود و مراکز عرضه دارو( داروخانه ها) وجود نداشتند در نتیجه راه درمان افراد از طریق استفاده از داروهای گیاهی میسر می شد و افرادی تحت عنوان عطار در حجره ها به ارائه ترکیبات گیاهی اقدام داشتند، به مرور زمان و تغییرات شکل گرفته در سبک زندگی ها، حالات درمانی هم متفاوت شد و مردم به پزشکان و استفاده از داروهای شیمیایی روی آورند که با گذشت زمان بازهم متوجه شدند که تاثیرات نامناسب داروهای شیمیایی موجب آسیب در نواحی دیگر می گردد.

شناخت شما از گیاهان و خواص نهفته در هریک سبب می شود شما بهترین نوع خدمت رسانی را انجام دهید و در مقابل نظرات مثبت مصرف کنندگان را به خود جلب کنید، از این رو فرد برای بارهای مکرر به شما اعتماد کرده و برای تهیه گیاهان دارویی به شما مراجعه خواهند کرد.

از این رو مجددا به طب سنتی و داروهای گیاهی روی آورده و درجهت کاهش بیماری ها و بهبود کامل از گیاهان مختلف و طبق نظرافراد ارائه کننده خدمات اقدام کردند.
در حال حاظر به فردی که در حوزه خدمت دهی گیاهان دارویی فعال است عطار می گویند و به محل عرضه این خدمات هم عطاری گفته می شود.
آشنایی بیشتر با گیاهان
خوب است بدانید که در کشور ما حدود ۸هزار نوع مختلف گیاه وجود دارد که از این رقم حدود ۲۳۰۰ نوع شامل نمونه های معطر و گیاهی هستند و از میان این ۲۳۰۰ نوع حدود ۴۵۰ گونه برای تولید گیاه دارویی مورد استفاده می باشد.
همچنین باید گفت که گیاهان دارویی برای مصرف باید به حالت جوشانده و دمنوش مورد استفاده قرار گیرند و در مدت زمان کوتاهی افراد متوجه خواص عالی و مثبت این گیاهان خواهند شد.
امروزه به دلیل افزایش آگاهی مردم چرخه تولید و عرضه گیاهان دارویی در حال حرکت است و این امر به واسطه تاثیرات خوب گیاهان و مراکز عرضه معتبر ممکن شده است.
سود و درآمد عطاری چگونه محاسبه می شود؟
در ارتباط با مسئله سود و درآمد باید گفت که سود حاصل از عطاری ها به سه گروه وابسته است که عبارتند از سود کالاهای موجود، سود به دست آمده از از کسب و کار، دریافت سود در مقایسه با دارایی ها.
همچنین درآمد هم خود به نکته از جمله در آمد مستقیم و غیر مستقیم وابسته است.

سود و درآمد عطاری چگونه محاسبه می شود؟
سرمایه لازم برای حرفه عطاری بر چه اساسی محاسبه می شود؟
در رابطه با سرمایه لازم برای راه اندازی عطاری باید به موارد مختلفی مانند سرمایه لازم برای تهیه مکان و گیاهان، سرمایه در گردش برای تهیه کالاهای جایگزین، سرمایه برای به کار گیری نیروی انسانی اشاره داشت.
علل موفقیت افراد فعال در حوزه عطاری چیست؟
در باب مسئله موفقیت افرادی که در این زمینه مشغول فعالیت هستند می توان به این نکات اشاره کرد که افراد باید دائما اطلاعات خود را در این زمینه به روز نگه دارند، گیاهان با کیفیت و مرغوب را به مردم ارائه دهند، ترکیبات را به شکل صحیح و بدون مشکل و کم و کاست انجام دهند، در جهت انجام مشاوره به مراجعین در صورت نیاز با دقت و دانسته های علمی صحیح برخورد کرده و در نهایت همه این موارد سبب کسب اعتماد مردم شده و خرید و فروش ادامه خواهد داشت در نتیجه توسعه کسب و کار دائمی خواهد بود و این چنین است که امروزه شاهد رونق کسب و کار بسیاری از عطاری ها در سراسر کشور هستیم و روز به روز هم بر تعداد علاقه مندان به تهیه این گیاهان پرخاصیت افزوده می شود.

تگ ها: #
اشتراک گذاری

چکیده مطلب

در مطالب گفته شده در این مقاله سعی کردیم صفر تا صد آنچه را که برای شروع کسب و کار عطاری لازم است را برای شما بیان کنیم، تا با اندکی تامل در آن ها بتوانید به شغلی جذاب و مفید در جامعه اقدام کرده و گام های موثری در جهت پیشرفت سلامتی دبگران و در عین حال سود آوری برای خود بردارید، در انتها هم از توجه و همراهی شما کاربران گرامی کمال تشکر را داریم و امیدواریم این موارد برای شما موثر و کاربردی واقع گردد.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

.دیگر کاربران به آدرس ایمیل شما دسترسی ندارند

2 نظر

نوشته شده توسط آریا عظیمی
Sep 22, 2020
متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد
نوشته شده توسط وطن دوست
Sep 22, 2020
متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد

پست های مرتبط