همه چیز درباره صنف آرایشی و بهداشتی
 ایران یکی از پرمصرف ترین کشور ها در زمینه لوازم آرایشی و بهداشتی می باشد و پتانسیل زیادی برای این شغل داراست. راه اندازی کسب و کار فروش لوازم آرایشی و بهداشتی با طی کردن مراحلی انجام می شود که در ادامه به بیان آنها می ‌پردازیم.

پر فروش ترین محصولات آرایشی و بهداشتی
قبل از شروع به هر کاری بایستی بدانید هدف تان از انجام آن چیست و با در نظر گرفتن این هدف برنامه ریزی کنید. بیزینس آرایشی و بهداشتی از این قاعده مستثنا نیست و فردی که در این عرصه قدم می گذارد بایستی بداند که قرار است چه محصولی را به فروش برساند. داشتن آگاهی در مورد محصولات پر فروش و محبوب آرایشی و بهداشتی می تواند مانند اهرمی سرعت بخش برای رسیدن به بازدهی در این شغل محسوب گردد. به دست آوردن اطلاعات لازم در این زمینه از طریق بر قراری ارتباط با فروشگاه های لوازم آرایشی و آرایشگاه ها میسر می گردد.
 اجناس پر طرفدار در بازه های زمانی مختلف تغییر می کنند و با توجه به شرایط جدید محصولات مختلفی توسط مشتریان مورد استفاده قرار می گیرند. معمولاً محصولاتی که توسط برند های معتبر تولید می شوند در مقایسه با اجناس مشابه طرفداران بیشتری داشته و فروش بالاتری خواهند داشت.
 بازار کار مغازه لوازم آرایشی و بهداشتی
قطعاً بر پایی یک فروشگاه لوازم آرایشی در کشور ما با سود فراوانی همراه است چراکه آمار استفاده از این محصولات در ایران بسیار بالا می باشد. در واقع یکی از محور های اصلی خرید بانوان ایرانی را لوازم آرایشی تشکیل داده اند و کسی که وارد این حرفه می شود به ندرت دچار شکست خواهد شد.

پر فروش ترین محصولات آرایشی و بهداشتی
 نا گفته نماند در مواردی که صاحب فروشگاه اقدام به ارائه اجناس قاچاق می نماید در واقع وارد ریسک بزرگ شده و سرمایه خود را به خطر می اندازد و ممکن است نه تنها به سود دست پیدا نکند بلکه مشمول پرداخت جریمه نیز بشود. یکی از دلایل پر سود بودن فروش آرایشی این است که بازار هدف در این شغل خانم ها می باشند و  وجود رقابت در میان خرید اجناس با کیفیت آرایشی توسط خانم ها سبب افزایش فروش و سود دهی بالا تر می گردد.

 لیست لوازم مورد نیاز برای مغازه آرایشی و بهداشتی
برای اینکه بتوانیم یک فروشگاه کامل و مجهز داشته باشیم بایستی در ابتدا لوازم مورد نیاز را خریداری کنیم اما قبل از انجام این خرید لازم است تا شناخت و آگاهی کاملی را در مورد انواع لوازمات مربوط به این شغل داشته باشیم تا بتوانیم تجهیزات ضروری را تهیه کنیم. یک فروشگاه همه چیز تمام باید کالا های مربوط به دسته های مختلف لوازم آرایشی را داشته باشد تا بتواند نیاز تمام مشتریان خود را برطرف کند. انواع لوازم آرایشی عبارتند از:
•    کرم پودر ها و لوازم مربوط به آرایش صورت
•    لوازم مخصوص چشم و ابرو ها
•    کرم های مراقبت پوست
•    انواع محصولات مراقبتی بدن

 

 

در حال حاضر سامانه مخصوص صدور پروانه کسب در کشور ما راه اندازی شده است که انجام دریافت آن را به ساده ترین شکل ممکن میسر می سازد و فرد درخواست کننده می تواند حداکثر تا ۱۵ روز پاسخ درخواست خود را ببیند. پس از درخواست الکترونیکی افراد بایستی نسبت به درخواست کتبی اقدام کنند و مراحل مربوطه را طی نمایند. مرحله بعدی مربوط به استعلام گرفتن می باشد و اشخاص بایستی گواهی ‌های لازم از جمله دوره های آموزشی و عدم سوء پیشینه را تهیه نمایند.

مراحل دریافت مجوز فروش لوازم آرایشی
دریافت جواز مخصوص فروش لوازم آرایشی و بهداشتی نیاز به داشتن  شرایطی دارد که عبارتند از:
 دارا بودن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
داشتن  اجاره نامه یا سند ملکی
 ارائه کارت پایان خدمت
 اخذ گواهی عدم سوء پیشینه
 داشتن سواد خواندن و نوشتن
 دریافت برگه سلامت از وزارت بهداشت
همه چیز درباره صنف آرایشی و بهداشتی
 چگونگی راه اندازی فروشگاه آنلاین لوازم بهداشتی و آرایشی
برای بر پایی فروشگاه آرایشی بهداشتی ابتدا بایستی تحقیقات لازم در مورد این شغل انجام شود و پس از اخذ تصمیم مناسب در مورد فروش کالای مورد نظر عملیات برند سازی آغاز می شود. انتخاب یک برند مناسب می تواند باعث جلب نظر مشتری گردد. در این مرحله بایستی بودجه بندی مناسب را با نرم افزار حسابداری قوی انجام دهید. یکی از مراحل مهم در این مسیر ایجاد سایت مخصوص فروشگاهی می باشد که می تواند فروش محصولات شما را در سر تا سر کشور گسترده سازد. گرفتن عکس های با کیفیت برای سایت می تواند باعث  بیشتر دیده شدن فروشگاه تان گردد. از این مرحله به بعد همان قدر که به کیفیت محصولات خود اهمیت می دهید بایستی برای بازاریابی سایت تان نیز زمان بگذارید تا بتوانید پر بازده ترین نتیجه را دریافت کنید.
چند نمونه از عملیاتی که باعث پر رونق شدن سایت می گردد عبارتند از:
 نوشتن توضیحات واقعی و جذاب در مورد تمام کالا ها به صورت کامل و روشن
 انجام نظر خواهی از مشتریان سایت
 حضور دائمی و پاسخ گویی آنلاین
 استفاده از ابزار های آنالیز سایت برای ارتقاء رتبه
انجام تبلیغات در فضای مجازی از جمله اینستاگرام

هزینه‌ لازم برای فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی
میزان هزینه مورد نیاز برای این شغل بستگی به شرایط دارد و نسبت به مجازی بودن یا نبودن متغیر است. اگر فروشگاه آرایشی در بستر اینترنت راه اندازی شود خیلی از هزینه هاحذف شده و فرد تنها هزینه های مربوط به تبلیغات و تامین کالا را متحمل خواهد شد. هزینه لازم برای یک فروشگاه آرایشی بهداشتی باتوجه به محصولی که قرار است فروخته شود نیز متغیر است و بستگی به برند کالای موجود در فروشگاه و کیفیت آن دارد. یکی از راه های کاهش هزینه، یافتن تامین کنندگان ارزان قیمت می باشد که کالای با کیفیت ارائه می‌ دهند. مقدار مبالغ در نظر گرفته شده برای تبلیغات نیز در هزینه‌ های تمام شده این شغل اثر گذار می باشد. فروشگاهی که لوازم برقی آرایشی را نیز می فروشد قطعاً سرمایه اولیه بیشتری را برای تامین کالا در نظر گرفته است.

 

چکیده مطلب

بازاریابی اینترنتی محصولات آرایشی و بهداشتی
امروزه افرادی که به دنبال خرید لوازم آرایشی و بهداشتی هستند ابتدا محصول مورد نظر خود را در سایت ها و فضای مجازی جستجو می کنند، بنابراین فروشندگانی که یک سایت فروشگاهی برای محصولات خود دارند از موفقیت بیشتری بهره می برند. مشتریان در هنگام مراجعه به این سایت ها می توانند اطلاعات جامع و کاملی در مورد تمام محصولات در اختیار داشته باشند و آن ها را با سایت های دیگر مقایسه کنند. یکی از روش های بازاریابی اینترنتی استفاده از تبلیغات کلیکی می باشد که علاوه بر صرف هزینه کم می ‌تواند دارای نتایج قابل ملاحظه ‌ای باشد. انجام تبلیغات از طریق بنر باعث شکل گیری اسم برند در ذهن مخاطب می گردد. در نظر گرفتن ظاهری یک دست برای تمام محصولات می ‌تواند نمایان گر وجود نظم در تبلیغات بوده و در نتیجه جلب نظر مشتری را به همراه داشته باشد. تهیه عکس با کیفیت از محصولات موجب واقع نمایی آن ها گردیده و جلب اطمینان مشتری را به همراه خواهد داشت. تهیه متن جذاب و بدون نقص می ‌تواند موجب بالا رفتن رتبه سایت شده و به این ترتیب میزان کلیک در قسمت های مختلف آن بیشتر می شود. بررسی سایت های رقیب و آگاهی از عملکرد آن ها یکی دیگر از نکاتی می باشد که می ‌تواند باعث پیشرفت کار گردیده و از ریزش مشتری جلوگیری کند.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

.دیگر کاربران به آدرس ایمیل شما دسترسی ندارند

2 نظر

نوشته شده توسط آریا عظیمی
Sep 22, 2020
متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد
نوشته شده توسط وطن دوست
Sep 22, 2020
متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد

پست های مرتبط