واردات لوازم آرایشی و بهداشتی
مصرف لوازم آرایشی در کشور ما به حدی زیاد است که فعالیت در زمینه واردات این محصولات قطعاً با سود دهی همراه خواهد بود. طی کردن فرایند واردات این کالا مشکلات خود را دارد و ممکن است با چالش هایی مواجه شود. گروهی از لوازم آرایشی که وارد کشور می ‌شوند تمام مراحل قانونی را طی نموده و تاییدیه های مختلف را دریافت می نمایند و پس از گذراندن کردن تمام مسیر های تعریف شده وارد بازار می شوند. اما لوازم آرایشی که به صورت قاچاق به کشور می آیند بهای کمتری داشته و بدون رعایت قانون به دست مردم می رسند. این لوازم آرایشی تحت هیچ گونه بازرسی سلامت قرار نمی گیرند.

برای واردات لوازم آرایشی چقدر هزینه لازم است؟
یکی از سوالات پر تکرار که برای افراد پیش می آید این است که چقدر هزینه باید مصرف کرد تا بتوان واردات لوازم آرایشی را انجام داد. در پاسخ به این پرسش باید گفت میزان بودجه ای که برای انجام این کار لازم است در چندین بخش تعریف می شود که عبارتند از:
•    هزینه لازم برای پیدا کردن منبع فروش مناسب
•    مبالغ لازم جهت خرید محصول مورد نظر
•    هزینه هایی که جهت بازرسی کیفیت محصول صرف می شوند
•    پولی که برای انجام حمل و نقل کالای خریداری شده پرداخت می شود
•    هزینه های بازرسی کالا که در مراحل مختلف انجام می شود
•    پرداخت حقوق انبار داری برای نگهداری کالا
•    پرداخت مبالغ تعیین شده به عنوان هزینه گمرک

 طریقه واردات لوازم آرایشی

 طریقه واردات لوازم آرایشی
قیمت لوازم آرایشی در چند ماه اخیر افزایش چشم گیری داشته است. از آنجا که میزان تقاضا برای این کالا در کشور ما زیاد است مبالغ بسیاری برای واردات آن پرداخت می شود. برای وارد کردن لوازم آرایشی از خارج بایستی برخی نکات که در ادامه گفته می شود رعایت شده تا محموله به صورت قانونی در بازار قرار بگیرد.
•    دریافت گواهی منبع اصلی ترین بخش واردات می باشد که برای واردات محصولات آرایشی و بهداشتی لازم است
•    از جمله مستنداتی که برای این امر ضروری است فهرست پکینگ می باشد که مشخصات کالای وارداتی را درخود جای داده است
•    شخص وارد کننده لازم است فاکتور فروش را در هنگام ترخیص کالا به همراه داشته باشد
•    ارائه اظهار نامه گمرکی یکی دیگر از مراحل واردات محسوب می شود
•    پیش از ترخیص کالا از گمرک لازم است برگ سبز گمرکی را تحویل بگیرید
•    دریافت برچسب اصالت از وزارت بهداشت ثابت کننده قاچاق نبودن کالا است
•    دریافت نشان GMP  تضمین کننده کیفیت جنس است
•    دریافت پروانه مخصوص واردات در واقع اجازه ورود کالا به کشور است
•    به دست آوردن ایران کد برای هر کالایی لازم است

بیشترین واردات لوازم آرایشی از کدام کشور ها انجام می شود؟ کشور های مختلف با توجه به تکنولوژی های گوناگونی که دارند فرمولاسیون متفاوتی برای تولید لوازم آرایشی خود در نظر گرفته ‌اند که در کیفیت محصول تولید شده موثر است. میزان محبوبیت محصول تولید شده در هر کشور بستگی به همین کیفیت موجود در تولیدات شان دارد. برخی از کشور ها در زمینه تولید لوازم آرایشی پیشرو هستند و توانسته اند پیشرفت زیادی در ساخت محصول با کیفیت داشته باشند. امارات، فرانسه، لهستان، اسپانیا و… از جمله تولید کنندگان درجه اول در ساخت این محصولات هستند.

نکات مهم واردات لوازم آرایشی از کشور های  همسایه
 امر واردات کالا یک پروسه حساس و حرفه ای می باشد که در صورت وجود هرگونه مشکل در مراحل آن ممکن است با شکست مواجه شود. از جمله نکاتی که منجر به انجام بدون نقص واردات لوازم آرایشی می گردد به موارد زیر اشاره می شود:
•    واردات لوازم آرایشی که دارای جواز قانونی نیستند توسط مسئولین شناسایی شده و عواقب سنگینی به دنبال خواهد داشت
•    بهتر است در مراحل مربوط به ترخیص کالا و انتقال آن به داخل کشور این محصولات را در محیطی مناسب که به دور از گرما می باشند نگهداری نمایید
•    چنانچه لوازم آرایشی را از یک برند معتبر تهیه نموده اید لازم است تا برچسب روی آنها را داشته باشید زیرا این برچسب تعیین کننده هویت کالا بوده و از اهمیت بالایی برخوردار است
•    برای این که بتوانید نظر مشتری را جلب کنید مهم است که لوازم آرایشی را در بسته بندی های جذاب و مطمئن انتخاب کنید
کیفیت لوازم آرایشی وارداتی
ورود لوازم آرایشی از کشور های خارجی با گذراندن مرحله های مختلفی انجام می شود که یکی از آن ها انجام بازرسی های مخصوص جهت مطمئن شدن از کیفیت کالا است. افرادی که اقدام به واردات می کنند قطعاً به دنبال محصولاتی می روند که کیفیت لازم را برای مشتری داشته باشد و هزینه هایی که در این مسیر انجام می دهند بی نتیجه باقی نماند. شرکت هایی در زمینه انجام بازرسی محصول شروع به فعالیت نموده اند که می توانند درصد کیفیت کالا را مشخص نمایند و به این ترتیب فرد خریدار یا تهیه کننده کالا می تواند به راحتی در مورد خرید آن تصمیم بگیرد.

کیفیت لوازم آرایشی وارداتی

 پر مصرف ترین لوازم آرایشی وارداتی
دانستن گروه بندی های مختلف لوازم آرایشی و شناخت پر مصرف ترین آن ها از جنبه های زیادی دارای اهمیت است که از آن جمله می ‌توان به افزایش فروش آن ها اشاره نمود. یک فروشنده حرفه ای علاوه بر ایجاد تنوع در محصولات خود همیشه به دنبال کالا های پر فروش است. در کشور ما باتوجه به تقاضای مشتریان می توان دسته بندی محصولات پر فروش را به راحتی تشخیص داد. امروزه با توجه به پیشرفت چشمگیر تخصص افراد در انجام گریم های حرفه ای استفاده از ابزار آرایشی مخصوص پوست صورت افزایش بسیاری داشته است. چند نمونه از پر طرفدار ترین محصولات آرایشی عبارتند از انواع کرم های مرطوب کننده، پرایمرها، رنگ های مختلف کرم پودر، کانسیلر و فیکساتور ها.

 چگونگی دریافت جواز گمرک برای واردات لوازم آرایشی
دریافت مجوز گمرک برای ورود لوازم آرایشی ضروری بوده و بدون آن واردات کالا از راه قانونی غیر ممکن است. برای گرفتن این مجوز نیاز به مدارکی می باشد که عبارتند از:
•    درخواست کتبی ورود کالا در برگه های سربرگ دار که دارای مهر و امضای مدیر عامل شرکت مربوطه است
•    داشتن پیش فاکتور و ۲ عدد کپی از آن
•    به همراه داشتن برگه مربوط به آنالیز ساختار کالا
 مدارکی که بیان شد در مراحل مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد و شخص وارد کننده کالا می تواند پس از کسب تاییدیه از مسئولین مرتبط جنس را در داخل کشور به فروش برساند. ارائه مدارک با عث طی کردن مسیر واردات به شیوه قانونی گشته و هیچ نگرانی از بابت مشکلات ناشی از فروش کالای قاچاق وجود نخواهد داشت. علاوه بر این واردات قانونی ضامن سلامت مردم است و کسی که روند صحیح را طی می کند می تواند با جلب اطمینان افراد  مشتریان دائمی خود را داشته باشد.

چکیده مطلب

سود حاصله از واردات و لوازم آرایشی چقدر است؟
لوازم آرایشی که از خارج کشور وارد بازار می‌شوند به دو صورت قاچاق و قانونی ورود پیدا می‌کنند. محصولات قاچاق هیچ ضمانتی از بابت سالم بودن شان ندارند و ممکن است در طول مسیر دچار فساد شده باشند. به همین دلیل این محصولات از قیمت پایینی برخوردار بوده و دارای سود چندانی نیستند. محصولاتی که با طی کردن مسیر قانونی و بازرسی های مختلف کیفی وارد کشور شده اند از لحاظ سلامت مطمئن هستند و افرادی که به دنبال خرید کالای با کیفیت و اصیل می باشند حاضرند هر مبلغی را برای دریافت آن مصرف کنند. به همین دلیل افرادی که مبالغی را برای واردات قانونی کالا صرف می کنند می توان با داشتن مشتریان خاص خود تمام این مبالغ را جبران نموده و  از سود قابل قبولی بهره مند شوند.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

.دیگر کاربران به آدرس ایمیل شما دسترسی ندارند

2 نظر

نوشته شده توسط آریا عظیمی
Sep 22, 2020
متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد
نوشته شده توسط وطن دوست
Sep 22, 2020
متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد

پست های مرتبط