همه چیز درباره صنف لوازم التحریر
ایران از جمله کشور های جوان می باشد که تعداد محصلین زیادی دارد و به همین دلیل فروش لوازم التحریر یکی از شغل های پر سود در این کشور به شمار می رود. لوازم التحریر کالای مصرفی است و همیشه متقاضیان خود را دارد.
 امروزه اغلب لوازم تحریر فروشی ها در کنار ارائه تامین کالای مورد نیاز دانش آموزان و دانشجویان ارائه خدماتی از قبیل سیمی کردن جزوه و منگنه زدن کتاب را نیز انجام می دهند. از آنجا که این محصولات دچار فساد نمی گردند می توانند تا مدت زیادی در فروشگاه باقی بمانند و نیاز به صرف هزینه های مربوط به تامین شرایط نگهداری نباشد.

چه مقدار سرمایه برای لوازم التحریر فروشی نیاز است؟
میزان سرمایه مورد نیاز برای مغازه های لوازم التحریر به عوامل زیادی بستگی دارد که با توجه به آن ها معین می گردد. از جمله هزینه هایی که برای تاسیس یک مغازه یا فروشگاه نوشت افزار نیاز است می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
•    مبلغ مورد نیاز جهت اجاره یا خرید مکان فروشگاه
•    هزینه لازم جهت تهیه اقلام و کالا های مغازه
•    هزینه خرید تجهیزات جانبی مورد نیاز
•    پولی که برای تزئینات و دکوراسیون خرج می شود
•    هزینه های مربوط به دریافت جواز کسب
•    پرداخت مبالغ مربوط به بازاریابی
 نکته قابل ذکر این است که بسیاری از این هزینه ها با تاسیس یک فروشگاه اینترنتی به صفر می رسد و صرفه جویی قابل ملاحظه‌ ای در سرمایه مورد نیاز خواهد داشت.

 لیست کالاهای مورد نیاز برای لوازم التحریر فروشی
بیشتر مغازه های لوازم التحریر و فروشگاه های اینترنتی نوشت افزار علاوه بر وسایل مورد نیاز برای نوشتن و تحصیل اقدام به فروش ابزار آلات مخصوص طراحی و مهندسی می نمایند.
 فروش اسباب بازی ها و وسایل سرگرم کننده نیز در این فروشگاه ها به چشم می خورد. به طور کلی می ‌توان گفت تنوع محصول در این فروشگاه ها بسیار زیاد بوده و کیفیت کالا هایی که وجود دارد در سطوح مختلف قرار گرفته است. در ادامه لیستی از کالا های مورد نیاز برای تاسیس یک فروشگاه لوازم التحریر قرار داده خواهد شد.
•    کتاب های کمک آموزشی و  داستان
•    دفتر های رسمی و فانتزی
•    انواع مداد های رنگی، مشکی و مداد های مخصوص طراحی
•    ابزار های مورد نیاز برای کار دستی مانند چسب، مقوا و ماژیک
•    اسباب بازی های مخصوص رده ‌های سنی مختلف

همه چیز درباره صنف لوازم التحریر

 

برای شروع هر شغلی نیاز به دریافت جواز کسب می باشد. شغل لوازم التحریر نیز از این قانون پیروی می کند و فرد متقاضی بایستی از طریق اتحادیه اصناف مخصوص فروشندگان پروانه کسب خود را دریافت نماید. مدارکی که برای انجام این کار نیاز می باشد

 روش دریافت جواز کسب شغل لوازم التحریر
عبارتند از:
•    شناسنامه و کارت ملی
•    ارائه سند یا قولنامه
•    تهیه عکس رسمی
•    ارائه مدارک تحصیلی
•    دریافت و ارائه انواع گواهی عدم سوء پیشینه و اعتیاد
 شرایط گفته شده برای استان های مختلف متغیر بوده و ممکن است تفاوت هایی با یکدیگر داشته باشد.
 امروزه دریافت پروانه کسب از طریق  اینترنت امکان پذیر شده است و افراد می توانند به آسانی نسبت به انجام مراحل آن اقدام نمایند.

 مهارت فروشندگی لوازم التحریر
کسب موفقیت و طی نمودن پله های ترقی در هر شغلی نیازمند داشتن مهارت های  مربوط به آن رسته کاری می باشد. افرادی که قصد دارند وارد حرفه فروشندگی لوازم التحریر شوند باید توانایی صحبت کردن صحیح با مشتری را داشته باشند. ارائه توضیح جامع و کامل در رابطه با محصولات می ‌تواند نظر خریداران را جذب نموده و دید آن ها را نسبت به کالا باز تر نماید.
هنگامی که مشتری کالا را انتخاب نمود نوبت شماست که به او کمک کنید تا بتواند بهترین مدل را از میان نمونه های موجود انتخاب کند و به این ترتیب مشتریان وفادار خود را افزایش دهید. پیدا کردن عمده فروش مناسب یکی دیگر از مهارت های این شغل محسوب می‌شود که اهمیت بسیاری دارد زیرا شما می توانید با صرف وقت کافی در این زمینه تامین کالای خود را از عمده فروشانی انجام دهید که علاوه بر داشتن انصاف، اجناس با کیفیت به شما می فروشند.
 یک فروشنده با تجربه و حرفه ای همیشه با روی گشاده و اخلاق خوش با مشتریان رفتار می کند و به این ترتیب باعث رانده شدن آنها از فروشگاه نمی گردد.

 لیست کالاهای مورد نیاز برای لوازم التحریر فروشی
 چطور برای شغل لوازم التحریر فروشی بازاریابی کنیم؟
 همیشه بازاریابی در تمام مشاغل باعث افزایش فروش شده و می ‌تواند یکی از ضروریات شغل فروشندگی لوازم التحریر نیز به شمار بیاید. امروزه با توجه به اهمیت جایگاه تبلیغات بسیاری از مشاغل اقدام به استخدام افراد به عنوان بازاریاب نموده اند. شما می‌ توانید با استفاده از پخش تبلیغات کاغذی محصولات خود را به مردم بشناسانید. قناعت به سود کم، مخصوصاً در ابتدای بر پایی فروشگاه یکی از اهرم های تبلیغاتی موثر  است که همیشه مفید واقع می شود.
 بعضی از فروشندگان برای  فروش بیشتر  جوایزی را در نظر می ‌گیرند وآن ها را به کسانی که خرید شان به حد خاصی برسد اهدا می کنند. یکی از مهم ترین و محبوب ترین مدل های بازاریابی استفاده از فضای مجازی می باشد که امروزه بسیار رایج شده است. استفاده از وب سایت و شبکه های اجتماعی از جمله فعالیت های پر طرفدار در فضای مجازی است. در نظر گرفتن یک اسم با محتوا و جذاب نیز می تواند در جلب نظر مشتری اثر زیادی داشته باشد.

 سود فروش لوازم التحریر
یکی از عوامل موثر در تعیین سود حاصل از فروش لوازم التحریر تعیین قیمت برای هر کدام از کالا ها است. میزان تقاضای مشتریان برای هر کدام از نوشت افزار متفاوت است و با توجه به این موضوع قیمت در نظر گرفته شده برای آن ها نیز تغییر می کند. به این ترتیب مقدار سود دریافت شده از فروش کالا های مختلف با هم فرق می کند و بعضی از اجناس با درصد بیشتری از سود فروخته می‌ شوند در حالی که گروهی از آن ها درصد سود کمی دارند.
 انجام قیمت گذاری بر روی لوازم التحریر و نوشت افزار از طریق شرکت های نمایندگی انجام می شود و دارای محدوده معینی است. لوازمی که در گروه مصرفی قرار دارند دارای سود کمتری نسبت به وسایل تزیینی می باشند. وسایل ویترینی قیمت بالا تری دارند و به همین علت می توانند شرایط لازم برای درخواست تخفیف از طرف مشتری را داشته باشند. از جمله نوشت افزار ویترینی می توان به خود نویس های تزیینی اشاره نمود.

لوازم التحریر عمده را از کجا بخریم؟
یکی از مهم ترین مواردی که باید برای راه اندازی مغازه لوازم التحریر در نظر بگیرید این است که یک عمده فروش مناسب را انتخاب کنید. تهیه اجناس با قیمت پایین و کیفیت بالا می تواند پیشرفت شما را در این شغل با سرعت بالایی همراه سازد. امروزه امکان خرید لوازم نوشت افزار به صورت کلی و جزئی از طریق آنلاین میسر می باشد و افرادی که به صرفه جویی در وقت خود اهمیت می دهند می توانند روش اینترنتی را انتخاب کند و مجبور به حضور در بازار های شلوغ و پر رفت و آمد نباشند.

چکیده مطلب

 یک تامین کننده حرفه ای بایستی تمام اجناس مورد نیاز برای فروشگاه لوازم التحریر را داشته باشد و بتواند تمام نیاز های فروشندگان را بر طرف نماید. ارسال به موقع کالا به فروشگاه از ویژگی های بهترین عمده فروش است. یافتن عمده فروش خوب می تواند از طریق انجام مشورت با فروشندگان با تجربه میسر گردد. انجام جستجو و گشتن میان سایت های اینترنتی مخصوص فروش های عمده نیز می تواند در برقراری ارتباط با عمده فروشان حرفه ای تاثیر زیادی داشته باشد.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

.دیگر کاربران به آدرس ایمیل شما دسترسی ندارند

2 نظر

نوشته شده توسط آریا عظیمی
Sep 22, 2020
متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد
نوشته شده توسط وطن دوست
Sep 22, 2020
متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد

پست های مرتبط