واردات ابزار آلات کشاورزی
محصولات کشاورزی بخش گسترده ‌ای از مایحتاج روز مره مردم را شامل می‌ شود و به همین دلیل توجه به زیر ساخت های مورد نیاز در این زمینه دارای اهمیت فراوانی است. امروزه با توجه به مکانیزه شدن شغل کشاورزی لزوم استفاده از ابزار آلات با کیفیت و پیشرفته بیش از پیش احساس می شود.  اغلب ابزار آلات مورد استفاده در کشور ما از از منابع خارجی تامین می شود و انجام واردات این وسایل مستلزم طی کردن مراحل خاص خود است.
ادوات کشاورزی به صورت نو و دست دوم از کشور های دیگر تهیه و به ایران وارد می شوند. وارد کنندگان این محصولات بایستی از تمام خم و چم کار آگاهی داشته باشند و سپس در این عرصه قدم بگذارند تا بتوانند تمام مراحل را با موفقیت طی کنند.

ابزار آلات کشاورزی چیست؟
در گذشته کشاورزی بدون استفاده از وسایل پیشرفته انجام می شده است اما در کشاورزی نوین تکنولوژی نقش فراوانی دارد و می تواند در تسریع عملیات کشت محصول و افزایش تولید موثر باشد. ابزارآلاتی که توسط کشاورزان مورد استفاده قرار می گیرد می تواند در کیفیت گیاهان تاثیر گذار بوده و سود آوری قابل ملاحظه ای را داشته باشد. استفاده از این ابزار باعث شده است تا شرایط لازم برای استفاده از زمین ‌های کشاورزی بیشتری فراهم گردیده و میزان تولید محصولات کشاورزی با تنوع بالا به شدت زیاد شود. از جمله ابزاری که بیشترین استفاده را توسط کشاورزان دارد می ‌توان به تراکتور و دستگاه های مخصوص سم پاشی اشاره نمود.

 ابزار آلات و دستگاه های وارداتی کشاورزی
 دستگاه ها و ابزار هایی که از  کشور های خارجی وارد می شوند معمولاً به صورت نو و دست دوم هستند که برای واردات آن ها بایستی طبق قوانین گذاشته شده توسط گمرک ایران عمل نمود. ورود ادوات کشاورزی از کشور های دیگر مستلزم دریافت کد تعرفه می باشد که توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران اختصاص داده می‌ شود. برخی از دستگاه های وارداتی عبارتند از:
•    ماشین آلات سبک و سنگین مانند انواع دروگر ها
•    لوازمات جانبی و قطعات مربوط به ماشین های کشاورزی
•    سیستم های پاشنده کود، بذر و سم
•    وسایل مخصوص کندن گیاهانی از قبیل چغندر
•    انواع تراکتور ها
•    ماشین کمباین
•    ابزار آلات مخصوص کاشت بذر
•    بیل های مکانیکی مخصوص کشاورزی
•    ماشین های پرس کننده یونجه

 چگونه ابزار آلات کشاورزی را وارد کنیم
افرادی که قصد وارد کردن ابزار کشاورزی دارند بایستی مقرراتی که توسط اداره گمرک ایران برای واردات انواع ابزار آلات مخصوص کشاورزی وضع شده است را به دقت مطالعه نموده و آشنایی کامل را نسبت به مراحل مربوطه به دست بیاورند. این افراد می توانند با دریافت اطلاعات لازم از طریق مشاورین حرفه ای و پر سابقه آمادگی اولیه را برای انجام واردات داشته باشند. به دست آوردن اطلاعات کامل و بروز در این زمینه سبب می شود که فرد وارد کننده بتواند با صرف کم ترین هزینه و زمان به هدف نهایی برسد.

 ابزار آلات کشاورزی چیست؟

 

ابزارآلات کشاورزی از چه کشور هایی وارد می شود؟ کشور های زیادی در حال تولید دستگاه های کشاورزی و قطعات یدکی مربوط به آن ها هستند و محصولات خود را به تمام دنیا عرضه نموده اند. کشور ما واردات ابزار کشاورزی را از چین، کره، امارات و ترکیه انجام می دهد. واردات این وسایل از بعضی کشور های اروپایی نیز صورت می پذیرد. افراد وارد کننده می توانند محصولات مورد نظر خود را از این کشور ها تهیه نموده و آن ها را با قیمت ‌های پیشنهادی خود در داخل یا خارج از کشور به فروش برسانند.

برای واردات ابزارآلات کشاورزی چه مقدار هزینه لازم است؟
 وارد کنندگان وسایل و ابزار کشاورزی علاوه بر هزینه هایی که برای خرید دستگاه مصرف می کنند بایستی مبالغی را جهت انجام امور گمرکی و مراحل واردات بپردازند. برخی از این هزینه ها  در رابطه با بهای تعریف شده محصول در کشور مبدا یا مقصد  تعیین می گردد. صرف هزینه برای انجام عملیات حمل و نقل ابزار وارداتی کشاورزی اجتناب ناپذیر بوده و به عنوان یکی از  ارکان مهم در محاسبات هزینه های واردات محسوب می شود. با توجه به موارد گفته شده افرادی که در تمامی مراحل جستجوی دقیق را انجام می دهند تا بتوانند ارزان ترین و کوتاه ترین راه را بیابند واردات موفق تری داشته و از سود بیشتری برخوردار خواهند شد.

 اهمیت واردات ابزار آلات کشاورزی
تامین غذا در هر کشوری از جمله مهم ترین دغدغه های دولت و ملت می باشد. امروزه با توجه به افزایش جمعیت جهان توجه به مسئله تامین غذا از طریق کشاورزی بخش مهمی از اعتبارات مالی هر کشور را به خود اختصاص داده است. تولید محصولات کشاورزی پر مصرف می تواند علاوه بر تامین نیاز مردم یک کشور باعث سود آوری از طریق صادرات آن محصول نیز بشود. اما تولید محصولات کشاورزی در سطح گسترده نیازمند در اختیار داشتن تجهیزات پیشرفته و ابزار آلات کاربردی است. بسیاری از کشور ها مانند ایران ابزار آلات کشاورزی را از کشور های دیگر وارد می کنند زیرا ساختن این دستگاه ها هزینه بیشتری را به بار خواهد آورد و تامین مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت این ادوات بسیار گران تر از واردات آن ها تمام خواهد شد.

نکات پر اهمیت در واردات ابزار آلات کشاورزی

نکات پر اهمیت در واردات ابزار آلات کشاورزی
همان طور که گفته شد افرادی در زمینه واردات ادوات کشاورزی موفق هستند که در تمامی مراحل آگاهی و دقت لازم را داشته باشند و بتوانند میانبر های بی نقصی را پیدا کنند. رعایت نکاتی که در ادامه گفته می شود به اندازه ای اهمیت دارد که می تواند در آینده تجارت وارد کنندگان تاثیر بسزایی داشته باشد و یا آن ها را از ور شکستگی نجات دهد.
•    اولین و مهم ترین کاری که یک وارد کننده انجام می دهد یافتن تامین کننده مطمئن و پر سابقه در کشور فروشنده است
•    سازمان های بی شماری در کشور های مختلف مشغول فروختن ادوات کشاورزی به افراد داخلی یا خارجی هستند که تشخیص بهترین آن ها نیازمند انجام جستجوی دقیق می باشد
•    شرکتی که برای تهیه کالای خود انتخاب می کنید بایستی بتواند تمام نیاز های شما را از خرید ابزار آلات کشاورزی پاسخ دهد
•    کالایی که به شما ارائه می شود بایستی دارای قیمت منطقی و تعریف شده باشد. شما می ‌توانید با انجام مقایسه قیمتی در میان شرکت های رقیب از صحت گفتار شرکت مورد نظر اطمینان پیدا کنید
•    زمان تحویل کالا که از سوی شرکت ارائه دهنده محصول مشخص می گردد بایستی با تحویل واقعی آن هم خوانی داشته باشد
•    نکته بعدی در انجام واردات دستگاه های کشاورزی این است که با فرد ارائه دهنده و تولید کننده بدون واسطه مذاکره کنید
•    وجود واسطه ها و شرکت های فروشنده که مابین تولیدکننده و خریدار قرار دارند باعث بالا رفتن چشم گیر قیمت ها می شود و به این ترتیب از سود بردن فرد خریدار به شدت می کاهد

 

چکیده مطلب

 تعرفه های گمرک برای واردات ابزارآلات کشاورزی
هر کالایی که به کشور وارد می شود دارای یک کد تعرفه  می باشد که توسط گمرک تعیین شده است. به عنوان مثال تعرفه ای که برای دستگاه های مربوط به آماده کردن زمین کشاورزی به کار گرفته می ‌شوند در حدود ۸ درصد تعیین شده است. دستگاه هایی مانند ماشین های کمباین کشاورزی شامل تعرفه هایی در حدود ۴ تا ۸ درصد به عنوان حقوق گمرکی می گردند. نشانگر های برنج و ابزار آلات از این قبیل دارای تعرفه های ۸ درصدی می شوند.
داشتن آگاهی در مورد این تعرفه ها سبب می شود تصمیم گیری مناسبی را در انتخاب محصول وارداتی با توجه به شرایط خودتان داشته باشید.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

.دیگر کاربران به آدرس ایمیل شما دسترسی ندارند

2 نظر

نوشته شده توسط آریا عظیمی
Sep 22, 2020
متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد
نوشته شده توسط وطن دوست
Sep 22, 2020
متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد

پست های مرتبط