همکاری تجاری با دبی
شهر دبی یکی از بی رقیب ترین مراکز تجاری در سطح جهان و خاورمیانه محسوب می ‌شود و انجام تجارت با این شهر توسط بازرگانان ایرانی مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. بسیاری از تجار همه ساله از سر تا سر دنیا جهت برگزاری نمایشگاه های بین المللی در این شهر حضور می یابند و محصولات خود را به نمایش می گذارند. وجود مرز های آبی میان کشور ایران و امارات باعث شده است تاجران ایرانی در انجام معاملات با دبی به سود فراوانی دست پیدا کنند و کم ترین هزینه را برای نقل و انتقال کالا مصرف نمایند.
شهر دبی با داشتن مزایای بسیار باعث به وجود آمدن شرایط مناسب خرید و فروش و صادرات و واردات انواع کالا از سراسر نقاط دنیا شده است و می تواند نقش موثری در اقتصاد کشور ها داشته باشد. شهر دبی دارای اقتصادی پویا می باشد که به همین دلیل به عنوان یکی از قطب های قوی برای پیشرفت اقتصادی کشور امارات معرفی شده است. در واقع شهر دبی یک منطقه صنعتی نیست و کالایی را تولید نمی‌کند اما توانسته است با به وجود آوردن بستر مناسب برای خرید و فروش کالا توسط کشور های دیگر نقش موثری در پیشرفت اقتصادی خود و کشورش داشته باشد.
 این شهر با دارا بودن سیستم باز بانکی می تواند با تمام کشور های دنیا ارتباط مالی برقرار نماید و از این لحاظ گزینه مناسبی برای تعاملات اقتصادی با کشور ما محسوب گردد. به کار گیری  قدرت خصوصی‌ سازی در شهر دبی باعث شده است زیر ساخت های گردشگری و تجاری این شهر وسعت بسیاری پیدا کند.

تجارت با دبی چه مزایایی دارد؟
منطقه تجاری دبی آکنده از مسیر های ارتباطی هوایی، زمینی و دریایی است که به همین دلیل به عنوان قطب درخشان اقتصادی برای بسیاری از کشور ها محسوب می شود. به عنوان مثال بندر جبل علی در این شهر که یکی از بنادر پر رونق دبی می باشد ۱۷۰ مسیر تبادلات کالا در میان کشور های مختلف دنیا را دارد.
کشور امارات و به خصوص شهر دبی بسیار ثروتمند هستند و جزو غنی ترین  مناطق جهان به شمار می آیند. مردم ساکن در کشور امارات توانایی مالی کافی برای خرید کالا و محصولات وارداتی از کشور های دیگر را دارند و به همین دلیل انجام صادرات محصول به این کشور منجر به سود آوری زیادی خواهد شد.
 وجود تعداد بسیار زیادی فرودگاه بین المللی در کشور امارات باعث شده است تا رفت و آمد و انتقال کالا به این کشور در حداکثر  آسانی انجام بپذیرد و بازرگانان برای انتقال کالا به این منطقه با مشکل مواجه نگردند. مقرون به صرفه بودن انتقال کالا در حجم های متفاوت باعث شده است تاجران این شهر را در اولین انتخاب های خود برای واردات یا صادرات کالا قرار دهند. شهر دبی پشتیبانی قوی و گسترده ای را از بازرگانان خود انجام می‌ دهد و به این ترتیب باعث شده است تجار خارجی برای انجام عملیات تجاری به این شهر سوق داده شوند.

همکاری تجاری با دبی
چرا تجارت با دبی؟
 کشور امارات نه تنها در سطح خاورمیانه دارای رونق اقتصادی است بلکه در میان تمام کشور های دنیا به عنوان یک بازار مناسب جهت خرید و فروش انواع کالا به شمار آمده. شرکت های تجاری غول پیکر که حرف اول را در دنیا می زنند بخشی از فعالیت ‌های اقتصادی خود را در این شهر متمرکز نموده اند و اقدام به راه اندازی مراکز اقتصادی گوناگون در آن کرده اند. یکی از رموز موفقیت در کشور دبی وجود ارتباطات گسترده با کشور های حوزه خلیج فارس و دیگر کشور های دنیا می باشد. تجارت با این شهر سبب می شود بازرگانان بتوانند با تجار سر شناس جهانی ارتباط برقرار کنند و در جهت رشد اقتصادی گام بردارند و معاملات بیشتر و بزرگ تری را انجام دهند. کسانی که قصد تجارت با شهر دبی را دارند بایستی در زمینه به دست آوردن اطلاعات لازم و انجام آنالیز های مورد نیاز در مورد بازار دبی تمام تلاش خود را به کار بگیرند تا بتوانند از تجارتی بدون ریسک و پر سود بهره‌مند شوند.

علاوه بر کشور ایران، کشور هایی از قبیل هند و دیگر کشور های آسیایی هم، چنین محصولاتی را به امارات صادر می نمایند. کشور امارات با در اختیار داشتن این کالا ها و مواد اولیه، آن ها را فراوری نموده و با بهای بیشتر به کشور های دیگر دنیا ارسال می نماید.

چه محصولاتی به دبی صادر می شود؟
 کشور امارات به دلیل داشتن اقتصاد قوی و پویا توانسته است بر چرخه اقتصاد جهانی تاثیر بگذارد و به عنوان یکی از مناطق غنی و ثروتمند حاشیه خلیج فارس شناخته شود. این کشور در بهره مندی از زمین های کشاورزی پیشرفت چندانی نداشته و از این جهت می تواند بستر مناسبی برای انجام صادرات محصولات گیاهی به حساب بیاید. کشور ما زمین های فراوانی برای کشت محصولات مختلف دارد و از این لحاظ  دارای موقعیت خوبی برای صادرات محصولات کشاورزی به دبی می باشد. ایران علاوه بر محصولات کشاورزی صادرات فلز های قیمتی، مواد اولیه مورد نیاز کارخانه ها، انواع مواد خوراکی، تجهیزات موتوری و ماشین آلات مختلف رانیز به دبی ارسال می کند. از مهم ترین اقلام صادراتی توسط کشور ایران به دبی می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
•    انواع سوخت فسیلی مانند گازوئیل
•    مشتقات نفتی و گازی
•    محصولات میوه و انواع خشکبار
•    فلزات گران قیمت مانند آهن و مس
•    سنگ های مخصوص ساختمان
ارتباط با بازرگانان دبی
 همه تاجران دنیا به اهمیت استراتژیکی دبی نقش آن در صادرات محصول پی برده‌اند و همیشه بخشی از تجارت خود را در این شهر متمرکز می نمایند. حضور بازرگانان از سرتاسر دنیا در شهر دبی باعث می‌ شود برقراری ارتباط  آن ها با یکدیگر به میزان بیشتری صورت گرفته و به این ترتیب زمینه گسترش فعالیت های اقتصادی در وسعت جهانی فراهم شود. بسیاری از تجار برای رسیدن به این هدف و برقراری ارتباط دائمی و گسترده با تاجران مطرح دنیا اقدام به تأسیس مراکز بازرگانی و شرکت های مختلف در شهر دبی نموده اند.

تجارت با دبی چه مزایایی دارد؟
واردات و صادرات چمدانی کالا در دبی
 امروزه بسیاری از مسافرانی که به شهر دبی می روند در زمان برگشت با چمدان های پر از کالا وارد کشور می‌ شوند. این افراد کالا های خریداری شده را بدون پرداخت هزینه های گمرکی در داخل کشور به فروش می رسانند و به این ترتیب به سود دست پیدا می کنند. این اشخاص در بازه های زمانی پی در پی نسبت به واردات کالا به صورت چمدانی از شهر دبی اقدام نموده و از این طریق کسب درآمد می کنند.
 این تجارت به علت کم هزینه بودن و عدم وجود مراحل دشوار قانونی و گمرکی بسیار رایج شده است و افراد زیادی بدون متحمل شدن درد سر های گوناگون کالای مورد نظر خود را از دبی وارد می کنند. تجارت چمدانی محدود به واردات کالا نشده و اشخاصی که به انجام این کار مشغولند در مواقع مناسب کالا های ایرانی را به دبی صادر می نمایند. به عنوان مثال زعفران ایرانی که یکی از محصولات پر طرفدار در در کشور امارات می باشد توسط بازرگانان خرده فروش و از طریق انتقال چمدانی به شهر دبی ارسال می گردد و افراد صادر کننده می ‌توانند از این طریق به سود چشمگیری دست پیدا کنند.

چکیده مطلب

پل های ارتباطی با تجار دبی
 خیلی از بازرگانانی که تازه وارد کار تجارت شده اند برای گسترش فعالیت های خود نیاز به داشتن شماره تماس تجار مستقر در دبی دارند. این افراد می توانند با مراجعه به وب سایت شرکت های تجاری معتبر دبی نسبت به دریافت شماره تلفن های آنها اقدام نمایند. یافتن این سایت ها از طریق انجام یک سرچ ساده  از نام شرکت میسر خواهد بود.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

.دیگر کاربران به آدرس ایمیل شما دسترسی ندارند

2 نظر

نوشته شده توسط آریا عظیمی
Sep 22, 2020
متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد
نوشته شده توسط وطن دوست
Sep 22, 2020
متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد

پست های مرتبط