صادرات محصولات با ارز دیجیتال
گسترش تکنولوژی و انجام تجارت به وسیله اینترنت و ارز های دیجیتال باعث شده است تا افراد زیادی به  بهره گیری از این ارز ها جهت انجام فعالیت های اقتصادی خود  بپردازند. انجام صادرات و واردات با استفاده از ارز دیجیتال نیازمند داشتن اطلاعات لازم در این زمینه می باشد و افرادی که با آگاهی کامل قدم در این مسیر می گذارند می توانند تجارت پر سودی را برای خود رقم بزنند. در ادامه با ما همراه باشید تا  از مهم ترین مطالب در مورد صادرات با استفاده از این ارز ها اطلاع یابید.


ارز های دیجیتال چیست؟
وقتی که به جای استفاده از پول کاغذی نوع دیجیتالی آن را به کار می گیریم در واقع از ارز دیجیتال استفاده کرده ایم. به کار گیری ارز دیجیتال تنها در محیط اینترنت امکان پذیر می باشد و در مبادلات ارزی استفاده از پول های کاغذی جایگاهی ندارد. تفاوتی که ارز دیجیتال با پول کاغذی دارد این است که تراکنش های انجام شده با ارز دیجیتال به صورت ناشناس  انجام می پذیرند اما معاملاتی که با پول های کاغذی انجام می شود با شناسایی طرفین همراه خواهد بود.
 استفاده از ارز دیجیتال از لحاظ اقتصادی هیچ تفاوتی با پول کاغذی ندارد و افراد استفاده کننده از این ارز می توانند تمام خرید های خود را  از طریق آن انجام دهند. وجود کیف پول های رمز نگاری شده در سیستم ارز دیجیتال باعث شده است تا کاربران این ارز ها به اطمینان بالایی دست پیدا کنند و گستره متقاضیان برای استفاده از ارز دیجیتال روز به روز در حال افزایش باشد.


اهمیت ارز دیجیتال در صادرات
بسیاری از تجار و سرمایه داران که فعالیت های اقتصادی داخلی و خارجی انجام می دهند توجه ویژه ‌ای به ارز های دیجیتال داشته و معاملات گسترده خود را با استفاده از این پول انجام می دهند. بسیاری از کشور های جهان با توجه به سابقه خوبی که در معاملات انجام شده با استفاده از ارز دیجیتال به دست آورده‌اند به کار گیری آن را به نفع خود دانسته و در واقع ارز دیجیتال مانند یک پول واحد در میان بازرگانان در سراسر دنیا شناخته شده است.
طبق پیش بینی های انجام شده در آینده ای نه چندان دور بیش ترین و مهم ترین معاملات اقتصادی در زمینه صادرات محصولات از طریق ارز دیجیتال انجام خواهد پذیرفت.

صادرات محصولات با ارز دیجیتال

تجارت و صادرات با ارز دیجیتال چه مزایایی دارد؟ به کار گیری ارز دیجیتال در انجام تجارت های بین المللی شامل مزیت های فراوانی می شود که امروزه باعث شده است بسیاری از افرادی که اقدام به صادرات کالا از کشور می نمایند از این پول برای تراکنش های اقتصادی خود استفاده کنند.


از جمله مزایای استفاده از ارز دیجیتال برای انجام صادرات می توان به موارد زیر اشاره کرد:
•    تراکنش سریع: همان طور که می دانید انتقال پول از طریق استفاده از ارز دیجیتال در سریع ترین زمان ممکن صورت می پذیرد و بدین ترتیب امکان انجام معاملات در سرتاسر جهان وجود خواهد داشت و نیازی به صرف زمان زیاد برای حضور در بانک‌ ها و صرافی ها وجود ندارد.
•    تراکنش  کم هزینه: کارمزد هایی که برای انتقالات مالی با استفاده از ارز دیجیتال تعریف شده است به میزان بسیار پایین می باشد و به این ترتیب افراد زیادی این روش را برای تبادلات اقتصادی خود برگزیده اند.
•    ناشناخته ماندن: افراد پرداخت کننده و گیرنده ارز دیجیتال در این بستر نسبت به شناسایی هویت یکدیگر نمی توانند اقدامی انجام دهند و این ویژگی محبوبیت استفاده از ارز دیجیتال را افزایش داده است.

چگونه برای صادرات از ارز دیجیتال استفاده کنیم؟
افرادی که تمایل دارند برای انجام مبادلات اقتصادی خود از ارز دیجیتال استفاده کنند بایستی در ابتدای کار نسبت به خرید این ارز ها اقدام نمایند. انجام خرید ارز دیجیتال از طریق صرافی های معتبر امکان پذیر بوده و فرد متقاضی می تواند ارز خریداری شده را به کیف پول رمزنگاری ‌شده خود منتقل کند. بعد از انجام این مراحل افراد می توانند تراکنش های مختلف را با استفاده از کیف پول شان به انجام برسانند.
باید توجه داشت که هر گونه تراکنشی که در این مسیر انجام می‌ شود مستلزم پرداخت کار مزد می گردد. میزان کارمزدی که برای این تراکنش ها تعیین شده است بسیار نا چیز است و در مقابل خدمات دیگری که از سیستم ارز دیجیتال دریافت می شود بسیار مقرون به صرفه می باشد.

ارز های دیجیتال چیست؟
به عنوان مثال فردی که قصد انتقال ۱۰۰ میلیون دلار با استفاده از ارز دیجیتال را داشته باشد ملزم به پرداخت تنها 1 دلار  به عنوان کارمزد است. استفاده از ارز های دیجیتال در زمینه سرمایه گذاری برای مشاغل مختلف و استارتاپ ها در سطح جهانی امروز مورد توجه بسیاری از افراد خلاق و بیزینس من ها قرار گرفته است. ترغیب درصد زیادی از فروشگاه ها و شرکت ها به اخذ این ارز ها به جای پول های رایج صرف شده است استفاده از ارز دیجیتال به سرعت در حال گسترش است.

بهترین ارز های دیجیتال برای صادرات کالا کدامند؟
 بعضی از ارز های دیجیتال که امروزه در این سیستم وجود دارند دارای برتری هایی نسبت به بقیه هستند. بهتر است برای انجام معاملات خود از ارز هایی استفاده کنید که دارای قیمت ثابتی هستند و با عنوان استیبل کوین شناخته می شوند.
  استفاده از این ارز ها باعث می شود در معاملات صادرات خود و انتقال پول دچار مشکل نشوید. از معروف ترین استیبل کوین ها می توان به تتر اشاره نمود که نوعی ارز ثابت است و دارای ارزشی به میزان یک دلار آمریکا می باشد. از آن جا که این رمز ارز همیشه مقدار ثابتی را دارا است بسیاری از شرکت های بزرگ و سرمایه داران معتبر از این کویین برای انجام صادرات خود بهره می برند.

چکیده مطلب

چرا برای انجام صادرات از ارز دیجیتال استفاده کنیم؟
 یکی از دلایلی که ارز دیجیتال مورد استقبال بسیاری از بازرگانان و شرکت های معتبر قرار گرفته است کم بودن میزان کارمزد آن است. شرکت هایی که معاملات بزرگ تجاری انجام می دهند و روزانه مقدار زیادی پول را جابجا می کنند با استفاده از ارز دیجیتال ملزم به پرداخت مقدار نا چیزی برای کارمزد هستند و به این ترتیب استفاده از سیستم ارز دیجیتال را به دیگر سیستم های انتقال پول ترجیح می‌دهند. انجام تراکنش هایی که با استفاده از از این ارز ها صورت می پذیرد مشمول پرداخت مالیات نمی گردد و به این ترتیب تاجران صرفه جویی اقتصادی زیادی را در این زمینه خواهند داشت.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

.دیگر کاربران به آدرس ایمیل شما دسترسی ندارند

2 نظر

نوشته شده توسط آریا عظیمی
Sep 22, 2020
متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد
نوشته شده توسط وطن دوست
Sep 22, 2020
متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد

پست های مرتبط