تولید و پخش لوازم الکتریکی داخلی و خارجی
لوازم الکتریکی از جمله ملزومات مهم در زندگی هر فردی محسوب می‌ شوند و به همین دلیل بازار خرید و فروش این لوازم از رونق بسیاری برخوردار است. کاربرد لوازم الکتریکی در زندگی روزمره نقش پر رنگی دارد و حجم بسیاری از این لوازم توسط کارخانه ها تولید و روانه بازار می گردند. میزان خرید و فروش این لوازم در بازه های مختلف زمانی با توجه به تقاضای افراد و پتانسیل بازار شکل می گیرد.
 تامین نیاز بازار لوازم الکتریکی از طریق کارخانجات و تولید کننده های این محصولات صورت می پذیرد و از آن جا که این اجناس با سلامت انسان ها سر و کار دارند وجود کیفیت در این محصولات از درجه بالایی از اهمیت برخوردار است.
لوازم الکتریکی توسط تولید کنندگان داخلی و خارجی تامین می گردد. وجود تفاوت در کیفیت انواع کارخانجات تولید کننده در داخل یا خارج از کشور نیز امری انکار نا پذیر می باشد. همه ساله تعداد زیادی از انواع لوازم الکتریکی توسط وارد کنندگان از کشور های خارجی در بازار ایران قرار می گیرند و توسط افراد مختلف خریداری می شوند.
 تولیدکنندگان ایرانی نیز پیشرفت زیادی در زمینه تولید این محصولات داشته اند و برخی از آن ها به مرحله ای رسیده اند که توانایی تولید اجناس و لوازم الکتریکی با کیفیت را به دست آورده اند و محصولات شان در سطح رقابت با کالای مشابه خارجی قرار گرفته است.


مراکز فروش لوازم الکتریکی
 در شهر های مختلف کشور ما فروشندگان گوناگونی اقدام به تامین لوازم الکتریکی برای فروش می نمایند. تعدادی از این فروشندگان اجناس با کیفیت را جهت ارائه به مشتریان خود تهیه می کنند اما بعضی از آن ها کیفیت محصولات را در اولویت قرار نمی دهند. انجام خرید لوازم الکتریکی از یک فروشگاه معتبر و قابل اعتماد دارای اهمیت زیادی است و باعث می‌ شود بتوانید محصول خریداری شده را برای مدت زمان زیادی مورد استفاده قرار دهید و از عملکرد صحیح و مطلوب آن لذت ببرید.
 بسیاری از فروشنده های لوازم الکتریکی بدون وجود واسطه محصول خود را از تامین کننده اصلی دریافت نموده و در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهند و به این ترتیب می توانند قیمت پایین ‌تری برای محصولات خود رقم بزنند.

تولید و پخش لوازم الکتریکی داخلی و خارجی

کاربرد لوازم الکتریکی با توجه به اینکه در عصر تکنولوژی به سر می بریم استفاده از لوازم الکتریکی یک امر جدا نشدنی در زندگی هر انسانی محسوب می‌شود. انجام زندگی بدون استفاده از این لوازم امکان پذیر نبوده و اکثر وسایلی که در اطراف ما وجود دارد با استفاده از انرژی برق فعالیت می کنند.

مهم ترین لوازم الکتریکی پر کاربرد
 لوازم الکتریکی در تنوع گسترده ای تولید می شوند که بعضی از آن ها نسبت به بقیه کارایی بیشتری دارند. از جمله مهم ترین این لوازم می توان به موارد زیر اشاره نمود:
•    فیوز: این وسیله یکی از قطعات پر کاربرد در زمینه های مختلف محسوب می شود که عمل قطع و وصل کردن جریان در مدار را به عهده دارد. این قطعه باعث می شود لوازم الکتریکی در برابر اتفاقات غیر منتظره مانند نوسانات برق، محافظت شده و دچار خرابی نگردند.
•    ترانزیستور: ترانزیستور ها باعث انتقال مقاومت از یک سر مدار به سر دیگر می ‌شوند. در مواقعی که مقاومت زیادی به یک سمت از مدار وارد شود این دستگاه باعث انتقال بخشی از این مقاومت به سر دیگر مدار خواهد شد. ترانزیستور دارای ۳ ترمینال می باشد که با وجود آن ها به نوعی کلید تقویت کننده تبدیل شده است. امروزه ترانزیستور ها با عملکرد های متفاوت جهت استفاده در کاربرد های گوناگون تولید می شوند.
•    ال ای دی: ال ای دی ها نوعی دیود هستند که عمل ساطع کردن نور را انجام می دهند. این قطعه که از جنس مواد نیمه هادی تشکیل شده است جریان الکتریکی را به صورتی عبور می دهد که منجر به تولید نور گردد.

قیمت لوازم الکتریکی
 لوازم الکتریکی دارای تنوع بسیاری هستند و در صنعت برق مورد استفاده قرار می گیرند. افرادی که به استفاده از این وسایل نیاز بیشتری دارند و این لوازم جزء لاینفک شغل آن ها به حساب می آید همیشه دغدغه قیمت این محصولات را به همراه دارند.  با توجه به تحریم هایی که وجود دارد قیمت لوازم الکتریکی در کشور ما نسبت به سایر کشور ها بالا تر بوده و روز به روز افزایش پیدا می کند.
به همین دلیل ارائه یک قیمت ثابت برای هر کدام از این محصولات امری محال تلقی می شود. اما با این وجود می ‌توان فاکتور هایی  از قبیل: کیفیت محصول، جنس مواد به کار رفته در تولید آن، هزینه های استفاده شده برای تامین نیروی انسانی جهت تولید محصول، داخلی و خارجی بودن کالا و دیگر موارد تعیین کننده قیمت نهایی لوازم الکترونیکی می باشند.
اگر محصولی که انتخاب می کنید توسط برند معتبری تولید شده باشد بهتر است نسبت به انتخاب آن اقدام نمایید، هر چند قیمت بالا تری نسبت به محصولات مشابه بی کیفیت داشته باشد.

قیمت لوازم الکتریکی

چکیده مطلب

واردات لوازم الکتریکی از خارج
 بیشتر لوازم الکتریکی که در بازار ایران به فروش می رسد از کشور های خارجی وارد شده اند زیرا توان تولیدی کارخانجات داخلی کشور پاسخگوی نیاز مصرف کنندگان نمی باشد و شرکت های سازنده این لوازم با کمبود مواد اولیه به علت وجود تحریم‌ ها مواجه هستند. بعضی از لوازم الکترونیکی نیاز به قطعاتی دارند که در خارج از کشور تولید می ‌شوند و به همین دلیل ورود این لوازم از کشور های دیگر صرفه اقتصادی بیشتری را نسبت به تولید آن در داخل به همراه خواهد داشت.
 کشور هایی که لوازم الکتریکی خود را به ایران می فروشند عبارتند از: چین، ترکیه، کنگ، دبی، ژاپن و آلمان. این کشور ها قطعات الکتریکی مختلفی را در حجم های گوناگون به وارد کنندگان ایرانی می فروشند و از این طریق نیاز بازار داخل کشور پاسخ داده می شود. انواع لوازم الکتریکی که از کشور های دیگر خریداری می شود عبارتند از: کانکتور، ترانزیستور، انواع کلید و پریز، اشکال متفاوت دیود ها و کانکتور ها. بسیاری از این لوازم دارای کیفیت های پایینی هستند و بعد از مدت زمان کوتاهی از رده خارج می شوند. برای این که به چنین مشکلی بر نخوریم لازم است قبل از انجام خرید و واردات محصول جستجوی دقیقی در رابطه با کارخانه تولید کننده انجام دهیم و نسبت به واردات اجناس با کیفیت اقدام کنیم.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

.دیگر کاربران به آدرس ایمیل شما دسترسی ندارند

2 نظر

نوشته شده توسط آریا عظیمی
Sep 22, 2020
متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد
نوشته شده توسط وطن دوست
Sep 22, 2020
متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد

پست های مرتبط