جان بولینگر (John Bollinger)، خالق اندیکاتور بولینگر باندز و یکی از مشهورترین تحلیلگران بازارهای مالی، گفته است که بیت کوین و اتریوم در نزدیکی نقاط عطف قیمتی خود قرار گرفته‌اند و می‌توانند از این فرصت برای تغییر روند کلی بازار خود استفاده کنند.

به گزارش یوتودی، جان بولینگر، معامله‌گر و تحلیلگر ارزهای دیجیتال، در توییتی ادعا کرده که سطح ۴۵,۰۰۰ دلار «نقطه عطفی» مهم برای بازار بیت کوین است.

روز گذشته قیمت بیت کوین در بالاترین سطح به ۴۵,۱۳۷ دلار رسید که اوج قیمتی آن از ۲ مارس (۱۱ اسفند ۱۴۰۰) محسوب می‌شود. این ارز دیجیتال سپس بخش زیادی از جهش خود را اصلاح کرد و به محدوده ۴۴,۲۰۰ دلار بازگشت. با این حال، از آن زمان تاکنون قیمت بیت کوین کاهش محسوسی نداشته است.

خالق اندیکاتور بولینگر باندز: ۴۵هزار دلار کلید جهش بیت کوین است

نمودار روزانه قیمت بیت کوین.

 

از دید بسیاری بیت کوین اولین ارز دیجیتال حقیقی یا رمز ارزی است که ایده آن سال ۲۰۰۸ در وایت‌پیپر بیت کوین منتشر و اولین سکه‌های آن در سال ۲۰۰۹ استخراج شد؛ هرچند پیش از بیت کوین نیز تلاش‌های زیادی برای ساخت یک ارز دیجیتال صورت گرفته بود. ایده شکل‌گیری ارزهای دیجیتال از دو مشکل بزرگ «اعتماد به شخص ثالث» و «دوبار خرج کردن» ریشه می‌گیرد.

 

بولینگر گفته است سطح ۳,۲۰۰ دلار «نقطه عطف» اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار، است. این آلت کوین روز گذشته خود را به نزدیکی ۳,۱۹۵ دلار رساند که اوج قیمتی آن از ۱۰ فوریه (۲۱ بهمن ۱۴۰۰) محسوب می‌شود. البته بعد از آن اتریوم هم مانند بیت کوین بخشی از جهش خود را اصلاح کرد. قیمت این ارز دیجیتال در حال حاضر حدوداً ۳,۱۲۵ دلار است.

خالق اندیکاتور بولینگر باندز باور دارد که رشد اتریوم در روند صعودی بعدی بازار ممکن است بیشتر از بقیه ارزهای دیجیتال باشد. به همین خاطر، از دنبال‌کنندگانش در توییتر خواسته است که به این ارز دیجیتال توجه کنند.

قیمت اتریوم در برابر بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۲، ۱۱ درصد کاهش یافته است و به نظر می‌رسد معامله‌گران بازار می‌خواهند با فروش آلت کوین‌هایشان ریسک خود را به حداقل برسانند.

در سال ۲۰۲۱ اما، قیمت اتریوم در برابر بیت کوین ۴۰۳ درصد افزایش یافت. انفجار عظیم بخش توکن‌های غیرمثلی (NFT) یکی از عواملی بود که به رشد قیمت اتریوم در این سال کمک کرد. شهرت این توکن‌ها در سال ۲۰۲۱ به‌قدری افزایش یافت که بخش زیادی از عناوین خبری این سال مربوط به آنها بود.

با اینکه اتریوم از ابتدای سال ۲۰۲۲ عملکرد ضعیفی داشته است، تحلیلگران زیادی باور دارند که اگر ارتقای بزرگ شبکه این ارز دیجیتال امسال انجام شود، توجه معامله‌گران زیادی به آن جلب خواهد شد. این ارتقا که سازوکار شبکه را از اثبات کار به مدل جدید اثبات سهام تغییر می‌دهد، قرار است در تابستان امسال اجرا شود. بعد از اجرای این به‌روزرسانی، میزان مصرف انرژی شبکه اتریوم تا ۹۹.۹۵ درصد کاهش می‌یابد. حال باید دید که آیا اتریوم می‌تواند در ادامه از نظر ارزش بازار از بیت کوین پیشی بگیرد یا خیر.

چکیده مطلب

ارز دیجیتال یا همان cryptocurrency، که معادل فارسی آن رمز ارز می باشد در واقع یک نوع پول یا ارز دیجیتالی است که جایگزین ارز های رایج می باشد، رمز ارز ها انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن ها کاربرد خاصی داشته و به دلیل ویژگی های منحصر به فردشان مورد استقبال بسیاری از افراد در سراسر جهان قرار گرفته است.ارز دیجیتال (Cryptocurrency) شکل خاصی از پول دیجیتال است که بر پایه علم رمزنگاری ایجاد شده است. بیشتر ارزهای دیجیتال برای بهره‌مند شدن از ویژگی‌های اساسی مانند غیرمتمرکز بودن، شفافیت و تغییرناپذیر بودن از بلاک چین استفاده می‌کنند.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

.دیگر کاربران به آدرس ایمیل شما دسترسی ندارند

2 نظر

نوشته شده توسط آریا عظیمی
Sep 22, 2020
متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد
نوشته شده توسط وطن دوست
Sep 22, 2020
متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد

پست های مرتبط